Wüstenrot poisťovňa

Wüstenrot pojišťovna

Meno Wüstenrot je v Českej republike dlhodobo spojené so stavebným sporením . Málokto však vie, že Wüstenrot je tiež stabilná moderná poisťovňa, ktorá kladie dôraz na poskytovanie tých najlepších služieb. Spoločnosť sa objavila na trhu v roku 1993, vtedy ponúkala stavebné sporenie. Neskôr rozšírila svoj sortiment o životné poistenie a dnes ponúka aj neživotné poistenie . Hlavnou myšlienkou celého Wüstenrot bolo poskytnúť kompletnú ochranu celej rodiny a ponúknuť možnosť dobrého zabezpečenia.

Wüstenrot v zahraničí

Za českou pobočkou Wüstenrot stojí nemecké materská spoločnosť Württembergische AG Wüstenrot. Korene tohto zoskupenia siahajú do roku 1921, kedy Wüstenrot začal ponúkať rodinné sporenie. Za dobu 90ti rokov existencie si vybudoval povesť medzinárodnej finančnej skupiny, ktorá má stabilné základy a moderné produkty .

Hospodárenie poisťovne

Wüstenrot poisťovňa je na trhu len niekoľko rokov. Za túto dobu sa jej podarilo získať aktíva v hodnote 600 miliónov korún . Ide teda o malú poisťovňu, ktorá je ešte len vo fáze počiatočného rastu. Svojim zákazníkom však práve preto ponúka veľmi výhodné ponuky poistenia, ktoré môžu zaujať. Hospodársky zisk pre rok 2009 predstavoval stratu skoro 70 miliónov korún. U novovzniknutých poisťovní to však nie je nič neobvyklé a vzhľadom k sile materskej spoločnosti sa nemusia poistenci ničoho obávať. Výška predpísaného poistného predstavovala 258 miliónov korún. Oproti roku 2008 došlo k miernemu nárastu.

Služby a produkty

Kľúčovým trhom v poisťovníctve je dlhodobo povinné ručenie. Ročne je potrebné na území českej republiky poistiť niekoľko miliónov áut , pretože zákon o premávke na pozemnej komunikácii zaväzuje všetkých účastníkov cestnej premávky k držbe tohto poistenia. Wüstenrot ponúka ako povinné ručenie, tak havarijné poistenie . Vhodnými kombináciami obidvoch prvkov sa snažia nalákať čo najviac poistencov.

Pobočky

Pozrite sa na Wüstenrot poisťovňa pobočky, kde nájdete presné informácie o jednotlivých pobočkách.

Porovnanie povinného ručenia
 

Novinky