Uniqa poisťovňa

Uniqa pojišťovna

Poisťovňa Uniqa sa objavila na slovenskom trhu v roku 1993. Keďže sa jedná o držiteľa univerzálnej poisťovacej licencie, má právo ponúkať životné aj neživotné poistenie. Svoje široké portfólio produktov predáva tak fyzickým, tak právnickým osobám. Za dobu svojej pôsobnosti na slovenskom poisťovacom trhu si získala veľkú obľubu medzi motoristov, ktoré oceňujú jej výhodné ponuky povinného ručenia .

Za poisťovňou Uniqa stojí rakúska finančná skupina UNIQA International Versicherungs-Holding GmbH , ktorá sa zameriava predovšetkým na poisťovníctvo po celej Európe. S Uniqa sa možno stretnúť v Rakúsku, Albánsku, Bosne a Hercegovine, Bulharsku, Čiernej Hore, Taliansku, Kosove, Maďarsku, Nemecko, Slovenská, Poľsku, Švajčiarsku alebo Ukrajine. Táto medzinárodná skupina má široké zastúpenie a na každom trhu patrí medzi veľkých hráčov.

Hospodárske výsledky

Predpísané poistné sa v roku 2009 zvýšilo o 7,2% na celkových 4,693 miliardy korún. Poisťovňa sa tak zaradila medzi stredne veľké subjekty. Veľmi povzbudivé je sledovať nárast počtu klientov, pretože Uniqa rastie trojnásobnou rýchlosťou oproti konkurentom. Podľa mnohých analytikov možno očakávať, že si aj v Českej republike vybuduje veľmi silnú pozíciu av budúcnosti bude patriť k lídrom na trhu.

Uniqa poisťovňa sa vedľa fyzických osôb zameriava aj na veľké podniky a nadnárodné korporácie. Vďaka individuálnym nastavením poisťovacích zmlúv získavajú zákazníci cenné služby za relatívne nízke ceny. Prioritami Uniqa Poisťovne je rýchly servis, ľahké uzatváranie zmlúv a vľúdny ale profesionálny prístup k poistencovi. V prípade vzniku poistnej udalosti ochotne vyriešia administratívne záležitosti a rýchlo vyplatí odškodnenie. V súčasnosti sa snaží presadiť na trhu s povinným ručením a životným poistením , pretože podľa odborníkov sa jedná o najviac dynamicky sa rozvíjajúce trhy, ktoré majú potenciál.

Pobočky

Pozrite sa na Uniqa poisťovňa pobočky, kde nájdete presné informácie o jednotlivých pobočkách.

Porovnanie povinného ručenia
 

Novinky