Triglav poisťovňa

Triglav pojišťovna

Poisťovňa Triglav patrí medzi menej známe poisťovne, ktoré pôsobiace na území Českej republiky. Ide o dcérsku spoločnosť slovinského finančného gigantu Triglav. Ten na miestnom poisťovacom trhu zaberá 43% podiel a jedná sa teda o dominantné poisťovňu. Ročne jej dôveruje okolo 1,1 milióna Slovincov, ktoré zaplatí na poistnom cez 17,8 miliárd slovenských korún. To všetko robí zo slovinského Triglavu veľmi zaujímavú materskú spoločnosť, ktorá má čo odovzdávať. Silné finančné zabezpečenia dáva tiež istotu všetkým poistencom, že ich peniaze sú správne využité av prípade ťažkostí im Triglav pomôže.

Hospodárenie Triglav

Poisťovňa Triglav spravuje aktíva v celkovej hodnote 780 miliónov korún . Tým sa radí medzi malé poisťovacie subjekty na trhu. Vzhľadom k nedávnemu založenie to však nie je nič neobvyklé. Bezprostredným cieľom Triglavu je získanie dostatočného množstva zákazníkov, ktoré by zaručili bezproblémový chod poisťovne a jej budúce rozvíjanie. Zatiaľ sa zdá, že sa to poisťovni darí, keďže stratu z roku 2007 vo výške 61 miliónov korún stiahla v roku 2008 na úroveň 20 miliónov korún. Pre poistenca je to nesporne pozitívny správa, ktorá je umocnená očakávaným hospodárskym výsledkom pre rok 2009, ktoré by sa mal pohybovať v čiernych číslach.

Stratégia

Triglav v Českej republike pôsobí niekoľko rokov. Podarilo sa mu získať licenciu na neživotné poistenie . Poskytuje teda havarijné poistenie, povinné ručenie alebo poistenie majetku . Keďže sa jedná o veľmi malú poisťovňu, ponúka svoje produkty prostredníctvom finančných poradenstva a poisťovacích agentov. Len v niekoľkých veľkých mestách sa dá naraziť na kamennej pobočky Triglavu. Primárnym cieľom spoločnosti je získanie dobrého mena na poisťovacom trhu a prilákanie veľkého počtu nových klientov, ktorým je ponúkané výhodné povinné ručenie. To je totiž dlhodobo nejlukrativnějším úsekom poisťovacích trhov.

Pobočky

Pozrite sa na Triglav poisťovňa pobočky, kde nájdete presné informácie o jednotlivých pobočkách.

Porovnanie povinného ručenia
 

Novinky