Povinné ručenie motocykla

Povinné ručenie motocyklu Povinné ručenie motocykla je založené na rovnakej báze ako štandardný povinné ručenie automobilov. Do hry vstupujú parametre motocykla , ako je objem motora, výkon, rok výroby a spôsob využívania. Samozrejme je možné aj u motocykla uplatňovať najrôznejšie zľavy a bonusy za bezeškodní priebeh . V tomto je princíp povinného ručenia motocykla úplne identický s poistením automobilov.

Možnosti poistenie motocykla

Povinné ručenie motocykla má štandardnú možnosť celoročného plnenia, kedy človek poistia motocykel a využíva ho po celý kalendárny rok. To však zvyčajne nie je pravidlom. Častejšie povinné ručenie motocykla funguje tak, že jeho majiteľ využíva svoj stroj iba nejakú časť z roku. A presne k takejto situácii sa hodí produkt v podobe sezónneho povinného ručenia. To predstavuje revolúciu v možnostiach poisťovania motocyklov, pretože už nemusí majiteľ dvakrát ročne odovzdávať registračnej značky a uvedomovať orgány o tom, že v danej časti roka motocykel nepoužíva. Dnes je situácia o poznanie ľahšie.

Sezónne povinné ručenie motocykla

Sezónne povinné ručenie motocykla je riešením prakticky pre každého motorkára. Vždy je totiž situácia taká, že nikto nejazdí na motorke celý rok . Vždy je niekoľko mesiacov, kedy sa skrátka jazdiť nedá. Na snehu príliš motorkárov nezahlédneme. A práve pre takéto situácie je zavedený inštitút sezónneho povinného ručenia motocyklov . Ide o to, že povinné ručenie je uzavreté štandardne na celý rok, ale krytie a platba prebieha iba na presne stanovené mesiace . Majiteľ motocykla si presne určí, v akých mesiacoch bude na motocykli jazdiť a za túto dobu potom zaplatí povinné ručenie. Jeho platnosť je po celý rok, ale pri nehode vyplatí poisťovňa sumu iba v takom prípade, že sa nehoda uskutoční v období, pre ktoré je povinné ručenie hradené. Majitelia motocyklov tak majú skvelú možnosť ušetriť nemalé prostriedky pri využívaní motocykla len v nejakej, presne určenej časti roka.

Porovnanie povinného ručenia

Štítky:

povinné ručenie

 

Novinky