Povinné ručenie 2010

Povinné ručenie 2010

Rok 2010 prináša do povinného ručenia tradičnej zaujímavé akcie a zľavy jednotlivých poisťovní. Každá inštitúcia sa snaží zaujať svojich klientov iným zvýhodnením alebo možností, ako ušetriť. Preto je veľmi dôležité dobre porovnať jednotlivé povinné ručenie a následne sa vhodne rozhodnúť, ktorá z alternatív je pre daného klienta najvýhodnejší.

Povinné ručenie - nevyhnutnosť

Už minulý rok priniesol veľmi dôrazné odporúčanie všetkým vodičom, aby riadne platili svoje povinné ručenie , inak sa nevyhnout následným sankciám od Slovenskej kancelárie poisťovateľov . Ide totiž o nový systém pre povinné ručenie 2010, ktorý dokáže veľmi dobre dohľadávať a nachádzať neplatičov, ktorým je možné spätne doměřit nezaplatené poistné , ktoré je podstatne vyššia, ako keby dané vozidlo bolo riadne poistené. Všeobecne možno povedať, že nepoistené vozidlo na jeden mesiac vyjde svojho majiteľa ako poistený vozidlo na celý rok. Rozhodne sa teda neoplatí prevádzkovať nepoistené auto, pretože moderný prístup Slovenskej kancelárie poisťovateľov túto skutočnosť skôr či neskôr odhalí a spätne doměří nezaplatené poistné. Preto je iv roku 2010 povinné ručenie jednou z hlavných oblastí, ktorú by každý vodič mal sledovať a riadne plniť svoje zákonné povinnosti v tomto ohľade.

Akcie, zľavy a zaujímavosť

Jednotlivé poisťovne lákajú klientov a snaží sa, aby práve ich ponuka oslovila čo najširší poľa zákazníkov. Jedna poisťovňa láka mladých klientov , druhá je zacielená na menšie mestá , ďalšie sa snažia poisťovať nové autá , iná zase dáva zľavu na veterány . Každá inštitúcia hľadá svoju konkurenčnú výhodu, aby práve u nej klienti nakupovali povinné ručenie najradšej. Zmeny v povinnom ručení rok 2010 výrazne neprináša, ale určité čiastkové možnosti rozhodne áno. Hlavným lákadlom sú samozrejme zľavy povinného ručenia , ktoré sú zvyčajne závislé od bezpečnej jazdy bez nehôd v minulých rokoch a zodpovednosti v platení poistenia.

Porovnanie povinného ručenia

Štítky:

povinné ručenie

 

Novinky