Poistenie čelného skla vozidla

Pojištění čelného skla vozidla

Poistenie čelného skla vozidla predstavuje jedno z doplnkových poistenia ako k povinnému ručenie, tak ik havarijnému poistenie . Každé poistenie čelného skla vozidla je zvyčajne ponúkané v určitom cenovom rozpätí a majiteľ vozidla má možnosť si zvoliť, ako vysokú poistnú ochranu chce na svoje vozidlo a jeho čelné sklo využiť.

Súčasť klasických poistenie

Poistenie čelného skla vozidla je teda ponúkaný ako pripoistenie pre štandardné formy poistenia motorových vozidiel. Ide zvyčajne o súčasť nejakých balíčkov, kde sa vyskytujú najrôznejšie ďalšie pripoistenia v podobe rozšírených asistenčných služieb, poistenie batožiny alebo osôb vo vozidle . Spoločne sú potom pomocou poistenie čelného skla vozidla a ďalších pripoistenie vytvárané ponuky pre klientov, kedy za jedinú platbu má človek možnosť ochrániť svoje vozidlo a svoje zdravie pomocou jedinej platby.

Zariadenie poistenie čelného skla vozidla

Zriadenie poistenie čelného skla vozidla je vcelku jednoduchou záležitosťou. Je však potrebné absolvovať povinnú prehliadku čelného skla v autorizovanom servise, ktorý s danou poisťovňou spolupracuje. Ide o to, aby si poisťovňa bola istá, že pri uzavretí poistenia čelného skla vozidla je sklo naprosto v poriadku. Potom už nič nebráni uzavretia zmluvy a faktickému fungovania poistenia.

Možnosti poistenie čelného skla vozidla

Prvou možnosťou je poistenie čelného skla vozidla samostatne . Ide o poistenie iba predného skla vo vozidle. Ďalšou alternatívou je potom poistenie všetkých okien a skiel vo vozidle . To potom predstavuje širšiu poistnú ochranu proti rade nebezpečenstvom, ktoré môže zničiť alebo úplne zničiť bočné alebo zadné sklo. V praxi je potom pri uzatvorení poistenia čelného sklad samostatne vyžadovaná určitá spoluúčasť. Ak je však poistenie skla súčasťou povinného ručenia zvyčajne hradí poisťovňa sumu celú, teda bez spoluúčasti.

Porovnanie povinného ručenia
 

Novinky