HVP poisťovňa

HVP pojišťovna Hasičská vzájomná poisťovňa je jedným z najstarších poisťovacích subjektov na území Slovenskej republiky. Jej korene siahajú až do dôb Rakúska-Uhorska, kedy zaplatila za jednu z najlepších poisťovní. Obnovenie sa dočkala v roku 1991, kedy bola znovu založená v Brne. Majoritným vlastníkom poisťovne je Združenie hasičov Čiech, Moravy a Sliezska . Zabezpečenie potom poskytuje HSBC Insurance Brokers Ltd. Ide o silnú medzinárodnú finančnú skupinu, ktorá má rozsiahle skúsenosti na poli poisťovníctva.

Hospodárske výsledky

Hasičská vzájomná poisťovňa spravuje aktíva v hodnote presahujúcej 600 miliónov korún . Ide teda o malú poisťovňu, ktorá však v roku 2008 vykázala 12 miliónov. Vzhľadom k finančnej a hospodárskej kríze, ktorá v roku 2008 prepukla, sa dá povedať, že je to veľmi dobrý výsledok, ktorá dáva zabudnúť skutočnosti, že Hasičská vzájomná poisťovňa patrí medzi najmenšie subjektmi na trhu.

Zastúpenie HVP

Táto poisťovňa má len pár vlastných pobočiek vo väčších mestách. Jej produkty sú predávané prostredníctvom veľkého počtu poisťovacích agentov, ktorí spadajú pod rôzne finančné poradenstvo. Vďaka tomu je poistenie od Hasičské vzájomné relatívne dostupné každému iv menších mestách .

Produkty HVP

Hoci sa jedná o malú poisťovňu, jej šírka produktov je úplne rovnaká, ako je tomu u veľkých miliardových poisťovní. Fyzickým osobám ponúka poistenia stavieb, domácností, zodpovednosti alebo havarijné, životné a cestovné poistenie . Podnikatelia potom môžu voliť z balíčkov poistenia zodpovednosti, prepravy alebo majetku. Hoci sortiment poisťovne je veľký, je hlavným produktom Hasičské vzájomnej predaj povinného ručenia . Pretože sa jedná o zákonom upravené poistenia, ktoré si musí zjednávať každý motorista, objavil sa poisťovniam obrovský priestor pre nové poistencov.

Pobočky

Pozrite sa na HVP poisťovňa pobočky, kde nájdete presné informácie o jednotlivých pobočkách.

Porovnanie povinného ručenia
 

Novinky