Direct poisťovňa

Direct pojišťovna

Poisťovňa Direct začala pôsobiť v roku 2007 na českom trhu. Ako prvý poisťovňa prišla s konceptom čisto internetového predaja poistenia . Direct má v súčasnosti iba hlavnú pobočku v Prahe. Poistenie si tak možno dojednať len prostredníctvom finančných poradcov alebo cez internet.

Vlastník

majoritným vlastníkom Direct poisťovne je britská finančná skupina RSA Insurance Group Plc . Tento finančný gigant pôsobí vo viac než 130 krajín sveta a ročne mu zverili svoje financie cez 20 miliónov zákazníkov. Dlhodobo patrí medzi najväčšie poisťovateľa na svete a túto skutočnosť sa mu darí udržať.

Výsledky hospodárenia

Pre rok 2009 evidoval Direct viac ako 50 tisíc poistných zmlúv. Predpísané poistné presiahlo 220 miliónov korún. Hoci ide o nízke čísla, je potrebné si uvedomiť, že poisťovňa ponúka svoje služby iba tri roky. Za takto krátku dobu sa jej podarilo získať zaujímavé portfólio klientov. Spravované aktíva dosahujú sumy 530 miliónov korún. Rok 2009 zakončila poisťovňa stratou 400 miliónov, ktorú však pokryla materská spoločnosť. Výsledok hospodárenia je ovplyvnený predovšetkým vysokými nákladmi na počiatočné sprevádzkovanie poisťovne, takže nejde o nič neobvyklé.

Direct poisťovňa si zakladá na internetovom predaji . Jej hlavnou myšlienkou je, aby zákazník zbytočne neplatil za prevádzku kamenné pobočky, ale len za poistné. Snaží sa tak ušetriť jeho čas a peniaze, pretože proces uzatvárania zmlúv možno úspešne absolvovať z pohodlia každého domova. Hlavnými produktmi sú v súčasnosti povinné ručenie a poistenie motocyklov . Práve u týchto dvoch typov poistenia dosahuje úspora oproti klasickým poistným niekoľko percent, ktoré sa ocení každý motorista. V prípade nehody sa potrebné formuláre pošlú pomocou elektronickej pošty na centrálu Direct, kde sú počas chvíle nerozhodlo. Následne dôjde k vyplateniu peňazí.

Porovnanie povinného ručenia
 

Novinky