ČP poisťovňa

ČP pojišťovna

Česká poisťovňa je českým lídrom v poistení vozidiel, majetku, zdravia a všetkého ostatného. Za dobu svojej pôsobnosti, ktorá začala v roku 1991, si získala miliónovú klientelu. Táto poisťovňa s dlhoročnou tradíciou patrí medzi najznámejšie české poisťovne a jej ročne pobočky navštívi tisíce nových klientov.

Najväčší poisťovňa v SR

Svoje služby ponúka tak fyzickým osobám, tak právnickým subjektom. Vďaka rozsiahlej sieti pobočiek a výbornému prístupu k zákazníkom získala Česká poisťovňa mnoho ocenení. Viac ako 4100 zamestnancov a 6000 poisťovacích agentov sa stará, aby každý poistenec dostal to, čo potrebuje. Počet pobočiek Českej poisťovne prerástol už 3000 , vďaka čomu dohodnúť si povinné ručenie je veľmi jednoduché. O veľkosti poisťovne svedčí skutočnosť, že pre rok 2008 predstavovala výška predpísaného poistného cez 40 miliárd korún . Česká poisťovňa spravuje viac ako 10 miliónov poistných zmlúv, čo z nej robí jednoznačne najväčší poisťovňu v SR . Bilančná suma k 31. 12. 2008 sa zastavila na sume 128 miliárd . Ide o úctyhodné číslo, ktoré poistencom dáva pocit istoty. Najvyužívanejším produktom Českej poisťovne je povinné ručenie, ktoré zodpovedá za neúmyselne spôsobenú škodu na majetku a zdraví vplyvom riadenie motorového vozidla. Keďže ide o zákonom upravené poistenie, dojednáva si toto poistenie cez státisíce klientov v ČR.

Vlastník Českej poisťovne

Vlastníkom Českej poisťovne je Generali PPF Holding BV , ktorý svoju pôsobnosť obmedzuje na 13 krajín strednej a východnej Európy. Aktíva tohto holdingu dosahujú neuveriteľných 12 miliárd euro . Svoju dôveru vložilo do tejto inštitúcie viac ako 10 miliónov klientov. Generali PPF Holding má sídlo v Holandsku a jeho hlavné organizačné pobočka sídli v Českej republike v Prahe. Generali PPF Holding BV je spoločný podnik Assicurazioni Generali (podiel 51%) a PPF Group (49 %).

Pobočky

Pozrite sa na ČP poisťovňa pobočky, kde nájdete presné informácie o jednotlivých pobočkách.

Porovnanie povinného ručenia
 

Novinky